Aktuality

 • SIEA zverejnila zoznam inštalácií zariadení s preplatenými poukážkami

  Zoznam inštalácií zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie, pri ktorých boli preplatené poukážky, je k dispozícii na stránke projektu Zelená domácnostiam v časti Domácnosti. Preplatených je 1057 poukážok v hodnote vyše 2,2 milióny €.  Zoznam bude priebežne dopĺňaný.   V zozname inštalácií sú uvedené len tie, pri ktorých poukážky domácnosti skutočne využili a Slovenská inovačná a energetická agentúra ich

  viac ››
 • Na využitie poukážok z projektu Zelená domácnostiam zostáva necelý mesiac

  Na využitie vyše 2200 platných poukážok z projektu Zelená domácnostiam majú domácnosti necelý mesiac. Dovtedy musia zhotovitelia podať žiadosť o ich preplatenie aj s príslušnou dokumentáciou.
  Rozhodujúci je dátum vydania, ktorý je uvedený na poukážkach. Ich platnosť bola v prvom kole šesť a v druhom štyri mesiace. Poukážkam z 1. kola končí platnosť 3. a 4. júna, poukážkam z 2. kola už 1. júna.

  viac ››
 • Ďalšie kolá Zelenej domácnostiam budú už rozdelené podľa regiónov

  Ďalšie kolá projektu Zelená domácnostiam budú vyhlasované osobitne pre Bratislavský samosprávny kraj (BSK) a pre ostatné regióny. Najbližšie bude určené iba pre záujemcov o poukážky z mimobratislavských regiónov.
  O pripravovanom vyhlasovaní samostatných kôl informovala generálna riaditeľka Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) Svetlana Gavorová počas seminára, ktorý sa uskutočnil 6. apríla 2016 v Bratislave.

  viac ››

poradíme vám