Aktuality

 • Tretie kolo projektu Zelená domácnostiam začne 6. septembra 2016

  Tretie kolo projektu Zelená domácnostiam bude vyhlásené 6. septembra 2016 o 12. h. O nové poukážky s platnosťou 3 mesiace budú môcť požiadať iba domácnosti z mimobratislavských krajov. Posun avizovaného termínu spôsobilo najmä predkladanie väčšiny poukážok z prvého a druhého kola na preplatenie v posledné dni ich platnosti. Termín sa presúva aj kvôli prebiehajúcim nevyhnutným kontrolám zrealizovaných inštalácií.

  viac ››
 • Väčšina poukážok doručovaných priebežne je už preplatená

  Takmer všetky poukážky z projektu Zelená domácnostiam, ktoré boli doručené a posúdené do konca mája, sú už preplatené. Preplácanie ostatných žiadostí doručených neskôr spomalia aj niektoré kontrolné činnosti. V závislosti od termínu podania žiadosti môže byť preplatenie predĺžené o tri alebo štyri týždne. Posun sa týka najmä domácnosti a zhotoviteľov, ktorí doručovali žiadosti až v posledných týždňoch platnosti poukážok a nereagovali na upozornenia, že odkladanie inštalácií môže spôsobiť komplikácie.

  viac ››
 • Neúplné žiadosti brzdia vyhlásenie tretieho kola Zelenej domácnostiam

  Vyhlásenie tretieho kola národného projektu Zelená domácnostiam sa posúva. Dôvodom je predovšetkým množstvo neúplných žiadostí o preplatenie poukážok, ktoré boli podané na poslednú chvíľu. Posudzovanie skomplikovali zhotovitelia, ktorí si nechali všetky žiadosti na poslednú chvíľu pred koncom platnosti poukážok. Viaceré z povinných dokumentov v nich chýbajú a je nutné ich dožadovať, čo zdržuje posudzovanie i následné kroky.

  viac ››

poradíme vám